Pilot Adaylarının İlham Kaynağı John Davis

0
45

Şimdi, pilot olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalan John Davis’in hikayesine ortak oluyoruz. 54 yaşında ama ruhu genç havacılık aşığı, tam 15 yılını harcayarak yatak odasına replika Boeing 747-400 simülatörü inşa ediyor.

Matematik sınavını geçemediği için pilot olma hayalini yatak odasına taşıyan John Davis, hiçbir zaman pes etmeyerek hayaline kavuşmanın heyecanını yaşıyor. PPL pilotu olan John, uçuşlarının simülatörde olmasına rağmen dinamik görüntü teknolojileriyle gerçek uçuş keyfini yaşadığını ifade ediyor.
Hiçbir zaman eşinden desteğini esirgemeyen Allyson, bu sevgiye ortaklık ediyor. Haftanın yedi günü evlerini ziyaretçilere açan çift, tutkuyla bağlı oldukları havacılığı ve pilot olmak isteyen gençlerin, bu deneyimi yaşamaları için misafir ediyor. John Davis, uçak el kitapçıkları ve görsel destekli eğitimleri tamamlayarak simülatörü kullanmaya başladığında, geçte olsa hayallerine kavuşabildiğini söyleyerek pilot adaylarını simülatörüne davet ediyor.

Pilot ve yolcu koltuklarını eski arabasının deri koltuklarıyla yapan James, elektronik aksamlarını internetten tedarik etmiş. Ayrıca panelleri mdf ahşaptan yaparak kokpiti tamamlamış. İki adet 19 inç monitör ve altı şerit panoramik projeksiyon kullanan James, efektleri daha iyi algılayabilmek adına subwoofer dolby ses sistemini ihmal etmemiş.

Şuanda uçuş korkusu yaşayan kişilerin, korkularını yenebilmeleri için yardımcı olan James, tutkusunu farklı insan gruplarına aktararak, insanları pilotluğa bir adım daha yaklaştırıyor. 54 yaşındaki bu genç adamın enerjisinin, ülkemizde pilotluğa hevesli gençlere örnek olacağını düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here